30.906,00 kr Det ursprungliga priset var: 30.906,00 kr.24.725,00 krDet nuvarande priset är: 24.725,00 kr. ex.moms
- Säker betalning
- Snabba leveranser
- Säker ehandel
- Personlig service
Nymalt, välbryggt kaffe? Utifrån ny teknik och logik har Crem International byggt en kaffemaskin som lever upp till de krav de
själva och världens kaféälskare ställer. Det handlar om perfekt kaffe, exklusiv design, flexibel teknik, energieffektiv drift och minimal miljöpåverkan under maskinens hela livscykel.
Det vi eftersträvar är inget mindre än perfekt kaffe. Något som handlar om en kombination av kaffebönor, vatten, temperatur och teknik. CQube
ger dig precision. Precision när det gäller bryggtemperatur, brygg tid, malningsgrad och recept. För unika kaffesorter. Smak är precision och passion. Vår passion.
CQube SF03
• 1 behållare för malet kaffe
• 2 ingrediensbehållare
• Programmerbar Energisparfunktion
• Koppsensor som tillval
• Tryckknappspanel eller 7,5” touch screen
• Kopp / Sumpräknare
• Ljudnivå ca 60 dB
• Underskåp som tillval
• Modulpanel för att placera maskiner Ihop
• Fler tappställen för att minimera kö
• Enkel montering med magnetfäste
| Vikt | 36 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 293 × 532 × 818 mm |
| Modell | CQUBE SF |
| Serie | CQube |
| Kaffe | 1.5kg |
| Topping | 1.1kg |
| Choklad | 1.5kg |
| Sump | 1.0kg |
| Vattenanslutning | Kallvatten 1/2” R |
| Volym spillbricka | 0.55 liter |
| Underskåp | Tillval |
| Ljudnivå | ca 60 dB |
| Effekt | 2,2kW |
| Anslutning | 230V 1N |
| Mått | 293x532x818mm |
| Varumärke | Crem |
Relaterade produkter
Ett bättre val
Med en vilja att bli förstahandsvalet inom storkök och restaurang så har vi här på Top Gastro ett ständigt växande utbud. Vi fokuserar på både allmänna och högsta specifika köksprodukter som verkligen lever upp till höga krav.
Genom att ständigt utvärdera våra kunders förutsättningar och förväntningar så förbättrar vi ständigt vårt sätt att arbeta och vårt produktutbud. Vi ser fram emot att få chansen att leva upp till era förväntningar och göra det enkelt för er att ta er verksamhet till nästa nivå.
Restaurang- och storköksmaskiner
Kvalitativa restaurangmaskiner och bra produkter för storkök kan göra underverk för er verksamhet. Såväl rent konkurrensmässigt som när det gäller den interna effektiviteten.
Att säkerställa tillgång på restaurangmaskiner av hög kvalitet är viktigt i ett stort antal verksamheter. Däribland storkök, cafeterior, snabbmatsrestauranger och andra ställen där ett stort antal människor serveras under intensiva förhållanden.
Men med storköksverksamhet finns det sällan utrymme för kompromisser. Det är helt enkelt ett måste att allting håller högsta möjliga nivå. Här på Top Gastro är vi helhjärtat hängivna allt som har med kvalitetsprodukter att göra. Genom att fokusera på allt ifrån små tillbehör till regelrätta industrimaskiner säkerställer vi bred tillgång på den utrustning som krävs för att leva upp till dagens ofta intensiva och hektiska förväntningar. Genom att skapa mervärde för våra kunder genom att förse dem med de produkter de behöver skapar vi långsiktiga relationer som gynnar samtliga inblandade.





