- LED-belyst huv
- Invändig lodrät LED-lampa
- Ställbara hyllor
- Ställbara fötter
- Ventilerad kylning
- Gångjärnsförsedda glasdörrar med aluminiumram
18.300,00 kr Det ursprungliga priset var: 18.300,00 kr.14.600,00 krDet nuvarande priset är: 14.600,00 kr. ex.moms
- Säker betalning
- Snabba leveranser
- Säker ehandel
- Personlig service
Tillbehör
Näthylla vit för Tefcold Drickakyl, 794 x 540
690,00 kr ex.moms2-dörrars displaykyl/drickakyl med skärm
FSC-serien är försedd med ett ljustak. Denna möjlighet till anpassad marknadsföring drar ögonen till sig och stimulerar impulsköp. Enheten håller dryckerna kylda samtidigt som den presenterar och marknadsför produkterna på bästa sätt. Denna modell har vit exteriör och interiör som standard. Den levereras med 5 justerbara vita trådhyllor, 2 självstängande glasdörrar på gångjärn, 2 vertikala LED-belysningar i fullängd i dörramen och ett LED-ljustak.
- Modellnr: FSC890H
- Artikelnr: 15969
| Vikt | 153 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 890 × 740 × 1990 mm |
| Burkar 330 ml | 948 delar |
| Burkar 500 ml | 480 delar |
| Flaskor-330-ml | 528 delar |
| PET-flaskor 500 ml | 468 delar |
| Volym | 535 l |
| Temperatur ° | ’+2°C/+10°C |
| Dörrnummer | 2 |
| Dörrtyp | självstängande |
| Glas typ | Härdet glas |
| Effekt | 410 W |
| Klimat Klass | 4 |
| Anslutning | 220-240/50 V/Hz |
| Ljudnivå | 48 db(A) |
| Köldmedium | R290 |
| Hyllmått | 794 x 540mm |
| Hylltyp | Näthyllor |
| Utvändig finish | Vit |
| Varumärke | Tefcold |
Relaterade produkter
Ett bättre val
Med en vilja att bli förstahandsvalet inom storkök och restaurang så har vi här på Top Gastro ett ständigt växande utbud. Vi fokuserar på både allmänna och högsta specifika köksprodukter som verkligen lever upp till höga krav.
Genom att ständigt utvärdera våra kunders förutsättningar och förväntningar så förbättrar vi ständigt vårt sätt att arbeta och vårt produktutbud. Vi ser fram emot att få chansen att leva upp till era förväntningar och göra det enkelt för er att ta er verksamhet till nästa nivå.
Restaurang- och storköksmaskiner
Kvalitativa restaurangmaskiner och bra produkter för storkök kan göra underverk för er verksamhet. Såväl rent konkurrensmässigt som när det gäller den interna effektiviteten.
Att säkerställa tillgång på restaurangmaskiner av hög kvalitet är viktigt i ett stort antal verksamheter. Däribland storkök, cafeterior, snabbmatsrestauranger och andra ställen där ett stort antal människor serveras under intensiva förhållanden.
Men med storköksverksamhet finns det sällan utrymme för kompromisser. Det är helt enkelt ett måste att allting håller högsta möjliga nivå. Här på Top Gastro är vi helhjärtat hängivna allt som har med kvalitetsprodukter att göra. Genom att fokusera på allt ifrån små tillbehör till regelrätta industrimaskiner säkerställer vi bred tillgång på den utrustning som krävs för att leva upp till dagens ofta intensiva och hektiska förväntningar. Genom att skapa mervärde för våra kunder genom att förse dem med de produkter de behöver skapar vi långsiktiga relationer som gynnar samtliga inblandade.





