Kylskåpet med dubbeldörrar har ett stort utrymme för kylförvaring och är perfekt om du har många produkter i lager som behöver hållas svala. De justerbara hyllorna, varav sex är standard, gör att du kan placera kylskåpet som du vill.
49.390,00 kr Det ursprungliga priset var: 49.390,00 kr.21.630,00 krDet nuvarande priset är: 21.630,00 kr. ex.moms
25 i lager (kan restnoteras)
25 i lager (kan restnoteras)
- Säker betalning
- Snabba leveranser
- Säker ehandel
- Personlig service
Brist på kylförvaring är ett minne blott med detta 1400-liters kylskåp i rostfritt stål. De två dörrarna gör det enkelt att nå dina produkter och fylla kylskåpet.
Ventilerat kylsystem
Det har en digital display på utsidan, så att du inte behöver öppna dörren för att ställa in rätt temperatur. Kylskåpet har ett brett temperaturintervall på -2 till 10°C, som du enkelt ställer in med hjälp av pilknapparna på kontrollpanelen. Den digitala displayen visar tydligt hur kallt kylskåpet är.
Ekonomiskt kylskåp
Du kan fästa styrningarna på önskad höjd i steg om ca 5 cm. Har du inte tillräckligt med hyllor? Det är inget problem! Du kan beställa fler galler och styrningar via vår webbplats. För att förhindra att dörrarna fryser är dörrgummina uppvärmda. Detta kylskåp är utrustat med en automatisk avfrostningsfunktion. Var sjätte timme startar denna cykel och dränerar överflödigt vatten för att förhindra att is bildas på väggarna.
Självstängande dörrar
Kylskåpet har två stora dörrar i rostfritt stål. Dörrarna är självstängande med hjälp av den magnetiska dörrtätningen som är inbäddad i dörren. Detta förhindrar att dörren inte stängs ordentligt och att den kalla luften försvinner ut. Låset sitter ovanför dörrarna; du kan låsa båda med ett lås och en nyckel. . Framhjulen är försedda med broms, så att du snabbt kan säkra kylskåpet.
Rengöring av kylskåpet med dubbeldörrar
Det är viktigt att rengöra kylskåpet regelbundet. Töm kylen och ta bort gallren. Gör en lösning med varmt vatten och milt rengöringsmedel och rengör insidan, dörrgummit och gallren med en mjuk trasa. Torka sedan insidan och delarna med en mjuk trasa. Sätt tillbaka gallren i kylskåpet och koppla in nätsladden igen. Ditt kylskåp är redo att användas igen.
Letar du efter ett kylskåp med mycket förvaringskapacitet? Föredrar du ett mindre kylskåp eller ett med glasdörrar? Det finns gott om valmöjligheter för att hitta ett lämpligt kylskåp.
Funktioner
- Maximal omgivningstemperatur på 43°C
- Kompakt skyddsisolering på 6 cm
- Specialiserad kylcykel för att minska isbildning
- Temperaturintervall på -2 till 10°C
- Digital temperaturkontroll (Dixell)
Produktspecifikationer
- Nettovikt: 176 kg
- Nettokapacitet: 1300 L
- Utvändiga mått: B148 x D83 x H202 cm
- Invändiga mått: B136,5 x D70 x H141,5 cm
- 230V / 50Hz / 1 Fas 395W
Inklusive
- 6 galler med styrningar 54 x 65 cm
| Vikt | 176 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 150,5 × 85 × 207 mm |
| Ean | 8720783978014 |
| Vikt | 176 |
| Frakt Vikt | 197.000000 |
| Förpacknings Djup | 85.00 |
| Längd | 148 |
| Djup | 83 |
| Höjd | 202 |
| Färg | Rostfritt stål |
| Dörrar | 2 |
| Strömförsörjning | 230V |
| Invändig bredd | 136.5 |
| Invändigt djup | 70 |
| Invändig höjd | 141.5 |
| Volym Brutto L | 1400 |
| Kylning | Ventilerad kylning |
| Lägsta temperatur (Celsius) | -2.000000 |
| Högsta temperatur (Celsius) | 10.000000 |
| Köldmedium | R290 |
| Modell Typ | Golvmodell |
| Hjul | 1 |
| Har bromsar | 1 |
| Typ av dörr | Gångjärnsförsedd dörr |
| Dörr material | Rostfritt stål |
| Lås | 1 |
| Material hölje | Rostfritt stål |
| Isoleringens tjocklek (cm) | 6 |
| Avfrostning | 1 |
| Typ av display | Digital |
| Bullernivå (dB) | 50 – 60 |
| Kantin storlek | 2/1 GN |
| Antal rutnät | 6 |
| Fasta rutnät | |
| Dropptråg | |
| Intern belysning | 1 |
| Varumärke | Maxima |
Relaterade produkter
Ett bättre val
Med en vilja att bli förstahandsvalet inom storkök och restaurang så har vi här på Top Gastro ett ständigt växande utbud. Vi fokuserar på både allmänna och högsta specifika köksprodukter som verkligen lever upp till höga krav.
Genom att ständigt utvärdera våra kunders förutsättningar och förväntningar så förbättrar vi ständigt vårt sätt att arbeta och vårt produktutbud. Vi ser fram emot att få chansen att leva upp till era förväntningar och göra det enkelt för er att ta er verksamhet till nästa nivå.
Restaurang- och storköksmaskiner
Kvalitativa restaurangmaskiner och bra produkter för storkök kan göra underverk för er verksamhet. Såväl rent konkurrensmässigt som när det gäller den interna effektiviteten.
Att säkerställa tillgång på restaurangmaskiner av hög kvalitet är viktigt i ett stort antal verksamheter. Däribland storkök, cafeterior, snabbmatsrestauranger och andra ställen där ett stort antal människor serveras under intensiva förhållanden.
Men med storköksverksamhet finns det sällan utrymme för kompromisser. Det är helt enkelt ett måste att allting håller högsta möjliga nivå. Här på Top Gastro är vi helhjärtat hängivna allt som har med kvalitetsprodukter att göra. Genom att fokusera på allt ifrån små tillbehör till regelrätta industrimaskiner säkerställer vi bred tillgång på den utrustning som krävs för att leva upp till dagens ofta intensiva och hektiska förväntningar. Genom att skapa mervärde för våra kunder genom att förse dem med de produkter de behöver skapar vi långsiktiga relationer som gynnar samtliga inblandade.




